Type A

Jak wybrać nosidło – konsultacje z doradcą noszenia

Jak wybrać nosidło - konsultacje z doradcą noszenia

Dobór nosidła - wypożyczenie - kupno

Nosidło - dla kogo i od kiedy?

 • dla wszystkich rodziców niemowląt (od momentu, kiedy maluch samodzielnie siada) i starszych dzieci
 • w uzasadnionych sytuacjach na wcześniejszym etapie rozwoju ruchowego niemowlęcia (np. w sytuacji, gdy rodzic musi nosić dziecko, a z jakiś powodów nie jest w stanie zamotać dziecka w chustę) - ale wówczas czas noszenia ograniczamy do minimum, a nosidło musi być idealnie dobrane, by jak najlepiej wspierać prawidłową pozycje dziecka
 • idealne dla aktywnych rodzin (wyjazdy w góry, spacery po lesie, plaży, podróże samolotem, podczas rejsów itp.).
 • bardzo pomocne w przypadku dzieci o dużej potrzebie bliskości, lękliwych, bardzo wrażliwych na bodźce z otoczenia
 • niezastąpione, gdy dziecko przechodzi "bunt wózkowy"
 • przydatne, gdy trzeba zająć się starszym rodzeństwem (nie wymaga dużo czasu przy zakładaniu, daje wolne ręce, co pozwoli zaopiekować się starszakiem)
 • ułatwia przemieszczanie się środkami komunikacji miejskiej (zwłaszcza w sezonie letnim, gdy czasem trudno wejść z wózkiem do autobusu czy tramwaju)

Dlaczego ważny jest dobór nosidła?

 • nosidło, aby spełniało swoją funkcję (pomagało w przemieszczaniu się z dzieckiem), powinno zapewniać rodzicom komfort noszenia (odciążać kręgosłup, nie powodować bólu ramion, nie uwierać ani obcierać)
 • nosidło powinno być jak najlepiej dopasowane do gabarytów dziecka (jego wzrostu i wagi) oraz zapewniać mu prawidłową i wygodną pozycję (wsparcie pleców, odpowiednie ułożenie nóg itd.)
 • parametry nosideł podawane przez producenta często są mocno naciągane. Np. nosidło przeznaczone dla dziecka od 4 do 20 kg, sprawdzi się w dużo mniejszym zakresie (mniej więcej od 7-16 kg)
 • na rynku istnieje wiele typów nosideł (m.in. wiązane, klamrowe, hybrydowe, regulowane) i warto sprawdzić, które dla Was będzie  najkorzystniejszym rozwiązaniem
 • warto wiedzieć, że część asortymentu sprzedawana na rynku jako nosidła to wisiadła - które nie tylko nie dają komfortu noszenia, ale przede wszystkim są szkodzą zdrowiu dziecka (bardzo niekorzystny wpływ na rozwijające się stawy biodrowe i kręgosłup)

Dobór nosidła z doradcą to pewność, że prawidłowo nosisz swoje dziecko

czyli dbasz o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka i swoje!

Anna Hildebrandt - doradca noszenia ClauWi

Kiedy zapisywałam się na kurs dla doradców noszenia, o chustach i nosidłach nie wiedziałam prawie nic. Nie przypuszczałam wtedy, ze po kilku latach właśnie uczenie rodziców wiązań stanie się moim ulubionym zajęciem! Dlaczego tak się stało? Bo każdego dnia, wychodząc z konsultacji wiem, że życie rodziców, którzy właśnie rozpoczęli przygodę z chustonoszeniem, stało się łatwiejsze, wygodniejsze i radośniejsze.

W 2014 r. ukończyłam kurs podstawowy na doradcę noszenia w chustach i nosidłach miękkich Clau'Wi. Po kilku latach doświadczenia ukończyłam kurs zaawansowany (gdzie zdobyłam kwalifikacje również do uczenia chustonoszenia rodziców dzieci z problemami zdrowotnymi, wcześniaków oraz rodziców z dysfunkcjami). W 2018 r. uzyskałam tytuł Certyfikowanego Dorady Noszenia ClauWi. Obecnie jestem jedynym doradcą z Certyfikatem w województwie pomorskim.

Ale konsultacje to nie tylko dobór i testowanie nosidła. To również okazja do wsparcia rodziców, którzy pragną jak najlepiej wychować swoje maleństwa, a każdego dnia stają przed licznymi dylematami. Często kilka małych wskazówek potrafi przynieść niesamowite rezultaty. Wiec, gdy tylko mogę, służę im swoją wiedzą psychologiczną i wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwoju małych dzieci.

Planujesz nosić dziecko w nosidle i chcesz dokonać dobrego wyboru?

Zaproś doradcę noszenia do siebie do domu na dowolny dzień tygodnia

Poznaj opinie rodziców

Dziękujemy Ani za owocne spotkanie. Mogliśmy z mężem zobaczyć, a następnie dokładnie przećwiczyć, jak bezpiecznie wiązać nasza córkę w chuście.
Ania dokładnie, krok po kroku, tłumaczy, w jaki sposób wiązać chustę i asystę w ćwiczeniach. Fakt, że warsztaty odbyły się u nas w domu, czuliśmy się swobodnie i mieliśmy czas, aby zadać wszystkie nurtujące nas pytania i uzyskać na nie odpowiedzi.
Zdecydowanie będę polecać zajęcia z Anią wszystkim, którzy będą szukali pomocy w nauce chustonoszenia.

Natalia Natalia S.

Gorąco polecam współpracę z Anią wszystkim oczekującym i młodym Rodzicom! W czasie ciąży uczęszczałam na warsztaty rozwojowe Ani, a po narodzinach maleństwa korzystałam z konsultacji, obecnie uczymy się chustonoszenia i masażu Shantala. Ania jest w pełni profesjonalną, bardzo serdeczną i kompetentną osobą, która potrafi wesprzeć rodziców.

Kamila Mama Michalinki

Ania uczyła nas w domu chustonoszenia córki. Jest cierpliwa, spokojna, profesjonalna i przesympatyczna. Poświęciła nam niezbędną ilość czasu i pomogła w innych kwestiach,
które trapiły nas jako młodych rodziców.
Polecamy!

Alicja Mama Helenki

Skorzystaliśmy z pomocy Ani w nauce chustonoszenia.
Profesjonalna, ciepła i pełna pasji osoba, która widać, że robi to co lubi.
Ania świetnie doradza i dzieli się swoją ogromną wiedzą nie tylko z zakresu noszenia w chustach. Polecam serdecznie!!!

Alicja Grzesiowska Mama Pawełka

Indywidualne zajęcia szkoły rodzenia bardzo dobrze uzupełniły naszą wiedzę zdobytą z książek. Pani Ania dzieli się swoim doświadczeniem i najnowszą wiedzą z niezwykłą pasją, która inspiruje i utwierdza w podejściu do rodzicielstwa bliskości. Była również dla nas ważnym wsparciem w dniu porodu. Dziękujemy i bardzo polecamy!

Rafał Kortykowski Tata Lilianki

Nie spodziewałam się, że przyswoję u Ani tak różnorodną wiedzę, która pozwoli mi przygotować się na świadome bycie mamą. Świadome oznacza, że będę mogła dokonywać wyborów, z którymi będę się czuła bezpiecznie. Ciąża to początek podejmowania wielu decyzji, a ze szkoły rodzenia Ani najbardziej cenię to, że każdy problem był rozważany z różnych stron, dzięki czemu mogłam sama wybrać to, co będzie dla mnie i dla dziecka najlepsze. Bardzo profesjonalnie, no i zawsze w pogotowiu do pomocy:)

Agnieszka z Sopotu

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o chustonoszeniu a nie wiecie gdzie i kogo zapytać. Spotkanie z Anią Hildebrandt to wspaniała nauka przez praktykę. Cierpliwie, uważnie, z ciepłym zaangażowaniem ze strony Ani, otrzymaliśmy informacje o zaletach bliskości wynikających z użycia chust. Nie tylko poznaliśmy sposoby noszenia maleństwa i zakładania chust, ale zrozumieliśmy w szczegółach aspekty anatomiczne, mechaniczne i psychologiczne tej formy „transportu”. I dzięki tej wnikliwości, świadomości tego co robicie, nie będziecie musieli niczego zapamiętywać – po prostu będziecie to wiedzieć.
Jeszcze raz Aniu, dziękuję Ci za przystępną naukę, cenne informacje i profesjonalne wskazówki. I przede wszystkim za odkrycie kolejnych radości z ojcostwa!

Szymon

Skorzystaliśmy z mężem ze szkoły rodzenia. Ciekawy kurs dający poczucie bezpieczeństwa i świadomości podczas porodu i w poźniejszej opiece nad maluchem. Prowadząca to pełna pasji profesjonalistka. Bardzo pomocna również po zakończeniu kursu. Usługa opieki douli w okresie porodu na najwyższym poziomie, pomimo narodzin pierwszego dziecka mam tylko dobre wspomnienia.

Ania i Filip Rodzice