Type A

Konsultacja niemowlęca z psychologiem

Konsultacja niemowlęca z psychologiem

Rodzice przygotowują się do przyjścia na świat dziecka na długo przed jego narodzinami. Większość z Was pewnie brała udział w zajęciach szkoły rodzenia, sięgała po literaturę poruszającą zagadnienia opieki wychowania niemowląt, czerpała wiedzę z portali internetowych. Źródeł, z których mogą czerpać wskazówki przyszli i obecni rodzice jest obecnie mnóstwo i często dużą trudność sprawia zweryfikowanie tych informacji lub też zastosowanie ich w praktyce.

Z reguły przygotowując się na narodziny dziecka skupiamy się na czynnościach związanych z pielęgnacją (kąpiel, przewijanie, pielęgnacja skóry, karmienie itp.). Takie informacje uzyskuje się zawsze w szkołach rodzenia, poradnikach dla rodziców typu "instrukcja obsługi niemowląt" itp. Jednak bardzo szybko okazuje się, że codzienne życie z noworodkiem i niemowlakiem jest bardziej skomplikowane. Okazuje się, że nie możemy znaleźć przyczyny płaczu dziecka, choć próbowaliśmy już przewinięcia, nakarmienia, spowijania, noszenia. A później, gdy uda nam się maluszka uśpić, budzi się dosłownie kilka minut po odłożeniu do łóżeczka - a przecież jest wykończony i chce spać?

To tylko dwa przykłady sytuacji problemowych, które pojawiają się w życiu większości rodzin wychowujących niemowlęta. Mogłabym wymienić jeszcze wiele podobnych, jak np. dziecko źle reaguje na kąpiel; gdy są goście zachowuje się cudownie, ale za to jest płaczliwe następnego dnia i nie chce w ogóle spać; jest najedzone, a i tak wybudza się co pół godziny itp.

Wiedząc, jak wygląda życie z niemowlęciem, zwłaszcza w pierwszych miesiącach (przemęczenie, brak snu, zamartwianie się o stan zdrowia i rozwój dziecka, brak czasu na codzienne czynności, a czasem nawet na zjedzenie posiłku) dostrzegłam, że mogę Wam w wielu kwestiach pomóc. Uczę się praktycznie każdego dnia, obserwując rodziców i niemowlęta podczas zajęć u nich w domach (tak już od ponad 6 lat), co motywuje mnie do dalszego zdobywania wiedzy o świcie niemowląt.

Konsultacja niemowlęca wielu z Wam zaoszczędzi licznych trosk i zmartwień, czasu na poszukiwanie wiarygodnych informacji.

Jak wyglądają konsultacje?

To 2-godzinne spotkanie u Was w domu (to ważne, by dziecko było w najbardziej znanym mu otoczeniu i wygoda dla Was)


Wybieracie termin dogodny dla Was (dobrze, aby na spotkaniu byli oboje rodzice, dlatego można umówić się również w weekend)


Przekażę Wam wiedzę i praktyczne umiejętności dostosowane do Waszej sytuacji (wieku dziecka, codziennych warunków). Wspólnie poszukamy rozwiązań, które będą pomocne w trudniejszych sytuacjach. Porozmawiamy na temat Waszych wątpliwości, które pojawiają się podczas opieki i wychowywania dzieci.


Przez 2 godzinny przekażę Wam wiele ważnych informacji, dlatego po spotkaniu dostaniecie maila podsumowującego spotkanie, żebyście mogli zaglądać do niego w dowolnej chwili


Cena konsultacji (wraz z dojazdem w Trójmieście) - 150 zł (2 godziny)

O czym najczęściej rozmawiamy/co robimy podczas konsultacji?

sen dziecka - ile w danym wieku niemowlę powinno przesypiać, jakie mogą być przerwy w śnie na aktywność, dlaczego dziecko ma problemy z zasypianiem, wybudza się przy odkładaniu itp.


rozwój dziecka - co na danym etapie będzie najlepiej wspierało rozwój niemowlęcia, a co może mieć negatywny wpływ (np. niektóre z zabawek polecany już od pierwszych życia); dowiecie się, jak działają zmysły dziecka, by samemu odpowiednio dobierać pomoce i zabawki


pielęgnacja niemowlęcia - uczę, w jaki sposób podnosić, odkładać, przewijać dziecko tak, aby nie tylko nie zrobić mu krzywdy, ale jednocześnie kształtować prawidłowe nawyki ruchowe (czyli pielęgnacja wspierająca rozwój psychoruchowy niemowląt)


potrzeby dziecka - czy noszenie dziecka jest niewłaściwe? czy powinno zasypiać w swoim łóżeczku? co robić, gdy płacze? czy karmić zawsze, gdy sygnalizuje, ze jest głodne?


metody wychowawcze - rozmawiamy o różnych metodach wychowawczych, na czym bazują, jaki mają wpływ będą miały na starsze już dziecko itd.


i mnóstwo innych zagadnień, tematów, problemów zgłaszanych przez rodziców

Potrzebujesz profesjonalnej porady?